"Яким чином можна посприяти популяризації української мови?"
Ольга Батурина, вчитель української мови та літератури, 20 років стажу:
- Раніше наша школа тільки називалася українською, а в дійсності мала чотири класи з російською мовою викладання й лише один - із українською (що вже казати про спідкування учнів та вчителів). Тепер же ситуація значно змінилася, авторитет державної мови зріс. Самі учні вважають, що мають показати приклад успішні люди, постійно демонструючи своє висококласне знання української, й це стало б "заразливим" для інших. Потрібно ввести моду на українську мову.

Тетяна Чуренко, дитячий психолог-методист:
- Трапляється, що деякі люди соромляться своєї недосконалості у володінні мовою й тому намагаються якомога менше використовувати її у спілкуванні. дуже важливо допомагати таким людям долати страх, комплекс меншовартості через те, що вони не завжди можуть продемонструвати високий рівень володіння мовою. Це реальний шлях для зміцнення пощзицій нашої державної мови.

Леся Борсук, головний редактор журналу "пригоди":
- Приклад повинна показувати українська еліта, інтелігенція. Українська мова повинна впроваджуватися в усі сфери життя на державному рівні. Потрібно заохочувати й всіляко підтримувати україномовні видання, співаків. Розповіді про мову, історію. культуру та героїчні постаті нашого народу повинні подаватися в пригодницькому ключі, а не в сухому викладі статей із енциклопедії - це стосується як періодики для дітей. так і шкільних підручників. Вони повинні викликати бажання нслідувати, обговорювати в колі друзів. Дуже багато залежить від сучасних письменників та редакторів - мова творів має бути легкою, живою. цікавою - тоді у читачів з"явиться бажання "виносити" її в щоденне спілкування.
Опубліковано 11.11.05 на сайті "На сторожі" http://nastorozhi.vox.com.ua/