Титульна сторінка
Титульна сторінка
"Щоб між нами не згасало
Проміння величне,
Ти поставив «на сторожі»
Слово твоє вічне."

       Леся Українка
 
Українська мова
 
На сторожі 

Розділи

Quo vadis, Ruthenia? (1)

Ой хто в лісі, озовися!.. (3)

Зарубки на носі (6)

Cicero (6)

Знай наших! ... або без плагіату (6)

Ай-яй-яй! (2)

Розмови за дверима (4)

"...Шелестить пожовкле листя..." (1)

Тлумачик (1)

Хм-хм... (3)

Чим серце заспокоїться? (2)

Автора, автора!.. (1)

Канцелярія (1)

Депеша (1)

Стрічка публікацій
Коментарі

« Грудень 2005 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

 

Словничок малозрозумілих слів та виразів

Скорочення та вирази, використані на сайті »»»

23.12.05 · Розділ: Тлумачик

Будьмо знайомі!

Прочитавши у дитинстві Кобзаря, на все життя “захворів” на “український буржуазний націоналізм”. Був близьким до дисидентського руху, зазнав переслідувань за свої переконання. »»»

12.12.05 · Розділ: Автора, автора!..

Напучування сільського вчителя

Збільшити для перегляду...затям собі, що колись можуть настати і такі часи, коли нашої мови не буде пам’ятати навіть найменший соловейко... »»»


Тривожні роздуми з приводу оптимістичної дати

Минає рік за роком, а українська мова- тепер уже державна –так само почувається пасербницею в своїй родині, упослідженою на теренах, де вона утворилась. »»»


Розмови за дверима

Збільшити для перегляду'Изредка Карась… рассказывал, какой нехороший украинский язык.”
- Какой он украинский?- сипел Мышлаевский. – Никогда на таком языке никакой дьявол не говорил. Это его… Винниченко выдумал… Подозрительная личность этот Винниченко...
»»»

12.12.05 · Розділ: Розмови за дверима

Quo vadis, Ruthenia...

Взагалі, відповісти на це запитання – це поставити собі десятки інших питань, кожне з яких можна розбити ще на десятки. І знову подовжувати таку операцію, поки дрібненькі ручаї питаннячок не щезнуть у незліченних клітинах сірої речовини, і новітній Гегель не прийде до висновку, який нагадує відповідь нетверезого лектора з популярного в минулу епоху фільму “Карнавальна ніч” на запитання “чи є життя на Марсі?”. До речі, справжня відповідь, випущена радянською цензурою, гласила: “І на Марсі також немає!” »»»

11.12.05 · Розділ: Quo vadis, Ruthenia?

Ой хто в лісі, озовися!..

… тож викрешем вогню,
та закурим люльку,
не журися! –
так продовжується рядок винесений у заголовок. Бо в які луги або й хащі не закидає людину життя, завжди десь поруч знайдеться той, хто озветься і не тільки озветься…
»»»

11.12.05 · Розділ: Ой хто в лісі, озовися!..

Ваші вольності ліквідувати наказано

Своїм маніфестом від 16 травня 1722 року російський цар Петро I створив “Малоросійську Колегію”, не довіряючи 76-річному українському гетьману Івану Скоропадському, якого вважав “мазепинцем”. До складу Колегії входили шість московський штаб-офіцерів із розквартированих в Україні військ, а очолював її президент-бригадир Степан Вельямінов. Не зважаючи на образу й заперечення гетьмана І. Скоропадського проти московської задумки, Петро I визнав за можливе заявити, що її створено “не для чого іншого, як тільки для того, щоб український народ ніхто не кривдив, ні неправими судами, ні зловживаннями старшин”. »»»


Мова: суперечка, конкуренція чи конфлікт?

Ця суперечка, навіть якщо не брати до уваги петровських і єкатерининських часів, триває вже два століття. Предмет її – українська мова, суб'єктами є дві групи людей, дві спільноти дуже, не дуже і зовсім не вчених людей, політиків, спекулянтів, попів, генералів в еполетах і сержантів надстрокової служби, поетів, повій, невігласів, навіть клієнтів Кирилівського шпиталю. Обидві групи, попринеминучу зміну поколінь, завзято боронять свій погляд на предмет вічної суперечки, вдаються до вбивчих характеристик другої групи, наводять найдоказовіші аргументи на користь своїх переконань, захищають неспростовні дисертації й видають грубезні фоліанти – але ніяк не можуть переконати опонентів у виключно своїй правоті. »»»

11.12.05 · Розділ: Cicero

Зарубки на носі

Давно відомо, що методом покращення пам’яті є зарубки на носі. Ніс при такому використанні стає неабияким знаряддям, своєрідним пультом управління оперативною пам’яттю.
Якщо ви серйозно стурбовані ситуацією в мовній сфері, знехтуйте несерйозним тоном “зарубок” і спробуйте діяти просто, дешево і … не сердито. Це буде справді дешево, але надійно. Постійно, послідовно і принципово створюйте навколо себе українське мовне середовище.
»»»

11.12.05 · Розділ: Зарубки на носі

Сторінка: 1 із 2
· 1 · 2 · >